Alfarb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Alfarp)
Jump to navigation Jump to search
Alfarb
Qytet
Vendndodhja
Alfarb is located in Spanjë
Alfarb
Alfarb

Koordinatat: 39°16′35″V 0°33′39″P / 39.27639°V 0.56083°P / 39.27639; -0.56083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Carmen Añó Sanz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.6 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46197
Koordinatat 39° 16′ 35″ Veri

0° 33′ 39″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Alfarb është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfarb ka 1441 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]