Buñol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buñol
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Bunyol.svg
Vendndodhja
Buñol is located in Spanjë
Buñol
Buñol

Koordinatat: 39°25′10″V 0°47′26″P / 39.41944°V 0.79056°P / 39.41944; -0.79056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë Fernando Giraldos
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 112.4 km2
Lartësia 441 m (m.n.d.)
Popullsia 9940 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Buñolense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46360
Koordinatat 39° 25′ 10″ Veri

0° 47′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bunyol.es


Buñol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Buñol ka 9940 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 112.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]