Alfara del Patriarca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfara del Patriarca
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alfara del Patriarca is located in Spanjë
Alfara del Patriarca
Alfara del Patriarca

Koordinatat: 39°32′37″V 0°23′6″P / 39.54361°V 0.38500°P / 39.54361; -0.38500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Enric Miquel Cuñat Sese (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 2985 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alfarero/-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46115
Koordinatat 39° 32′ 37″ Veri

0° 23′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare just.gva.es


Alfara del Patriarca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfara del Patriarca ka 2985 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]