Beniflá

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Beniflá
Popullsia
 • Gjithsej396
Emri i banorëveBeniflater, beniflatera
Faqja zyrtareWebfaqja zyrtare

Beniflá është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Beniflá ka 396 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]