Guadasséquies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guadasséquies
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Guadasséquies is located in Spanjë
Guadasséquies
Guadasséquies

Koordinatat: 38°55′26″V 0°29′10″P / 38.92389°V 0.48611°P / 38.92389; -0.48611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Carmen Vidal Valles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.3 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 439 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Guadassequià, guadassequiana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46839
Koordinatat 38° 55′ 26″ Veri

0° 29′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.guadasequies.es


Guadasséquies është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Guadasséquies ka 439 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]