Oliva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oliva
Komunë
Stema_figuraFlag of Oliva Spain.svg
Vendndodhja
Oliva is located in Spanjë
Oliva
Oliva

Koordinatat: 38°55′10″V 0°7′16″P / 38.91944°V 0.12111°P / 38.91944; -0.12111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Chelo Escrivá
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.93 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 27374 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Oliver, Olivera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46780
Koordinatat 38° 55′ 10″ Veri

0° 7′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.oliva.es


Oliva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Oliva ka 27374 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 59.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]